Barion Pixel
A webáruház használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

money-transactions

6 tipp a reflux tüneteinek csillapítására

A reflux egy manapság gyakran előforduló, rendkívül kellemetlen emésztőrendszeri betegség, melynek árulkodó tünete többek között a gyakori gyomorégés, a savas böfögés, a kellemetlen szájszag vagy a száraz, irritáló köhögés.

Ám mint bármely betegség esetében, itt sem elegendő az, hogy gyógyszerekkel elnyomjuk a tüneteket, hanem bizony életmódbeli változtatásokra lesz szükség ahhoz, hogy megfelelően kezeljük a problémát.

Persze ettől még kiegészítésként lehet alkalmazni természetes készítményeket, de ne csak ezektől várjuk a megoldást, hanem nekünk is tennünk kell érte. Az alábbiak például sokat segíthetnek.
 

Az elfogyasztott ételadagok csökkentése

A reflux tüneteit súlyosbítják a nagy lakomázások, főleg ha nehéz, fűszeres, zsíros fogásokról van szó. Alkalmazzuk ehelyett “az együnk többször keveset” elvét, azaz kisebb adagok kerüljenek a tányérunkra, ám étkezzünk gyakrabban, hogy elkerüljük az éhezést és az ebből fakadó falási rohamokat.

Érdemes például az ebédünket is két egyenlő részre osztani. Az egyik felét együk meg dél körül, a másikat pedig 3-4 órával később. Ezáltal ugyanis a gyomrunk kevésbé telítődik, így kevesebb savat is termel

Fogyasszunk kímélő ételeket reflux esetén

A refluxdiétáról egy korábbi cikkünkben már bővebben is írtunk, így itt most csak az alapokat vesszük át röviden.

Mindenképp kerülni kell a savtermelést fokozó ételeket, például a paradicsomos, ecetes, citrusos fogásokat, a zsíros húsokat, a nagyon fűszeres vagy csípős ételeket, a csokoládét, a kávét és a szénsavas italokat.

Fogyasszunk viszont bátran alacsony zsírtartalmú húsokat és tejtermékeket, teljes kiőrlésű pékárukat, keményítő tartalmú zöldségeket.

Hagyjuk el teljesen az alkoholt

Az alkoholos italok még az egészséges embereknél is gyakorta okoznak gyomorégést, így nem meglepő, hogy refluxosok esetében egyenesen tiltólistásoknak számítanak.

Az alkohol ugyanis lazító hatással van az izmokra – beleértve a nyelőcső záróizmát is – így a gyomorsav könnyebben tud visszaszivárogni, ezáltal fokozni a panaszokat.

Higgyük el, hogy lehet ünnepelni szeszes italok nélkül is, és egy ízletes vacsora bor nélkül is tud ugyanolyan finom lenni.
 

Természetes savlekötőkkel a reflux ellen

A kalcium-karbonát egy hatékony természetes savlekötő, a KhogA.9 reflux elleni gyógynövény-komplex termékünk egyik fő alkotóeleme.

A készítmény emellett még több gyógynövény (pl. kardamom, gránátalma, gyömbér, örménygyökér, sáfrányos szeklice) hatóanyagait tartalmazza, ezáltal nyugtatja a gyomrot, csillapítja az égő érzést, és védi a nyálkahártyát a sav által okozott káros hatásoktól.

A kapszula nem okoz káros mellékhatásokat, így rendszeresen szedhető, de akut gyomorégés esetén is bármikor bevethető.

Érjük el és tartsuk meg az optimális testsúlyt

A refluxos betegek közt nagyon sok a túlsúlyos, az elhízás önmagában is növeli a betegség kialakulásának kockázatát. Az ideális testsúly megtartása pedig korántsem csak a reflux elkerülése miatt fontos, hiszen még ezenkívül is rengeteg káros szövődménnyel jár.

Egy dietetikus szakember segít összeállítani egyénre szabott diétás étrendet (a reflux figyelembevételével), egy személyi edző pedig az edzésterv kialakításában működik közre. A mozgás és a diéta kombinációja elengedhetetlen a sikeres fogyókúrához.

Megfelelő öltözködés

Végül, de nem utolsósorban sokan nem is gondolnak rá, de a szűk, szoros ruházat is fokozhatja a gyomorégést, hiszen ráfeszül a hasra, ezáltal a gyomorsavat a nyelőcső felé nyomja. Viseljünk kényelmes, lengébb ruhadarabokat, melyek sehol sem szorítanak.
Tetszett a cikk? Oszd meg ismerőseiddel, hogy ők is elolvashassák.
Tartalomhoz tartozó címkék: Savtúltengés-reflux

Keresés