Barion Pixel
A webáruház használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

money-transactions

Hogyan állítsunk össze immunerősítő étrendet?

Közeleg az őszi-téli időszak, ez pedig nem csak hűvös, borongós napokkal és kevesebb szabadban töltött idővel jár, hanem kedvez a különféle légúti megbetegedéseknek is. Ilyenkor érdemes tehát még nagyobb hangsúlyt fektetni egészségünk megőrzésére, például egy jól összeállított immunerősítő étrend segítségével.
Immunerősítő étrend összeállítása
 

Miért fontos az immunrendszer erősítése?

Az immunrendszer a szervezet “védőpajzsa”, egy olyan komplex rendszer, ami szervekből, szövetekből és sejtekből áll. Bár a működése roppant szerteágazó és bonyolult, a legfőbb feladata azonban egyszerű: felismerni és megkülönböztetni a saját, és idegen anyagokat, a “betolakodókat” pedig megsemmisíteni.

Az immunrendszer azonban csak akkor tud hatékonyan védekezni a kórokozók ellen, hogyha eléggé erős hozzá. Nem véletlen, hogy egy legyengült immunrendszerű ember sokkal fogékonyabb a betegségekre, és ha valamilyen fertőzés ledönti a lábáról, akkor lassabb gyógyulásra számíthat.

Ellenben egy erős, jól működő immunrendszer gyorsan leszámol a kórokozókkal, így a megbetegedés teljesen elkerülhető, vagy csak minimális tünetek jelentkeznek. Sok fertőző betegség ellen (például a koronavírus is ilyen) ráadásul másképp nem is nagyon lehet védekezni, mint az immunrendszer segítségével. A védőoltások szintén az immunrendszert készítik fel a vírusokkal való találkozásra, így tehát az immunrendszer fontosságát nem lehet eléggé hangsúlyozni.

Persze minden kórokozó ellen vakcinával védekezni nem lehet, így a legjobb, amit tehetünk, ha immunerősítő étrenddel, a megfelelő táplálékkiegészítőkkel és egészséges életmóddal gondoskodunk a saját védelmi rendszerünk megacélozásáról.
Immunerősítés természetesen
 

Miből áll egy immunerősítő étrend?

Az immunerősítő étrendnek magas arányban kell tartalmaznia vitaminokat, ásványi anyagokat, zsírsavakat, antioxidánsokat. Lehetőség szerint kerülni kell a cukros, fehér lisztes ételeket, a feldolgozott, adalékanyagokkal teli élelmiszereket, a nagy mennyiségű alkoholt és túl zsíros, fűszeres fogásokat.
De melyik hasznos tápanyag milyen élelmiszerben található? Néhány példa a teljesség igénye nélkül:
  • A-vitamin: tojás, szárnyasok húsa, sajt, vaj
  • B-vitamin: diófélék, olajos magvak, avokádó, banán, teljes kiőrlésű gabonák
  • C-vitamin: citrusfélék, savanyú káposzta, csipkebogyó, alma, brokkoli, paprika
  • D-vitamin: halak, tojássárgája
  • E-vitamin: hüvelyesek, teljes kiőrlésű gabonák, hidegen sajtolt olajok
  • Cink: hüvelyesek, tejtermékek, marhahús
  • Szelén: halak, karalábé, kókuszdió, szója, lenmag
  • Omega-3 zsírsavak: kelbimbó, spenót, lazac, dióot
  • Magnézium: káposztafélék, burgonya, spenót
  • Réz: hüvelyesek, halak, diófélék
  • Folsav: cékla, karfiol, káposzta, spenót
A felsorolás közel sem teljes, de már ennyiből is látszik, hogy egy immunerősítő étrendet is meglehetősen változatosan össze lehet állítani. Ugyanakkor ne feledkezz meg arról sem, hogy a gyógynövényekben is rengeteg olyan hatóanyag található, amely jótékony hatással van az immunrendszerre. Ezért még a kiegyensúlyozott táplálkozás mellé is ajánlott az iMU.18 immunerősítő kapszula fogyasztása!

Mit tehetsz még az immunrendszered érdekében?

Az étkezés mellett más módszerekkel is kiválóan edzésben lehet tartani az immunrendszert. A szaunázás például szintén jót tesz, ahogy a rendszeres sportolás a friss levegőn, a mértékkel történő napozás, az elegendő alvás, és az időjárásnak megfelelő öltözködés.

Mindezek mellett fogyassz bátran természetes összetételű étrendkiegészítőket, hogy a lehető legritkább esetben kelljen csak gyógyszerekhez nyúlnod!
Tetszett a cikk? Oszd meg ismerőseiddel, hogy ők is elolvashassák.
Tartalomhoz tartozó címkék: Immunerősítés

Keresés