Barion Pixel
A webáruház használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

money-transactions

4 tipp, hogyan erősítsd meg tüdődet az őszi-téli időszakban

Hogyan erősítsd meg tüdődet az őszi-téli időszakban? Néha egyszerű a válasz. Megérkezett az ősz, és vele együtt kezdődik a légúti betegségek szezonja is. Ilyenkor az emberek sok időt töltenek zárt, zsúfolt helyeken, ami a vírusok melegágya, pláne azoké, amik cseppfertőzéssel könnyen terjednek.

Hogyan védekezzünk a betegségek ellen? Nézzünk pár egyszerű, de hatásos módszert!
 

Az immunrendszer megerősítése egészséges táplálkozással, vitaminokkal

A kiegyensúlyozott étrendnek évszaktól függetlenül fontos szerepe van az egészségmegőrzésben. Viszont a téli hónapokban ebből a szempontból egy kicsit nehezebb dolgunk van, ugyanis ilyenkor kevésbé lehet hozzájutni helyi, friss, szezonális zöldségekhez és gyümölcsökhöz még azoknak is, akik egyébként megtermelik őket a saját kertjükben.

Aki azonban előrelátó, az a nyári hónapokban gondoskodik az eltevésükről akár fagyasztás, befőzés, aszalás vagy savanyítás formájában. Így télen is hozzá tudunk jutni a szükséges mennyiségű zöldségekhez és gyümölcsökhöz, de a hatékony immunerősítés érdekében fogyasszunk vitaminokat, táplálékkiegészítőket is. Ezek ugyanis az egész szervezet működését támogatják, beleértve a tüdőt is.

Hogyan erősítsd meg tüdődet az őszi-téli időszakban étrend-kiegészítőkkel?

Ha már az imént szóba kerültek a táplálékkiegészítők, akkor érdemes tudni, hogy vannak olyan készítmények is, amelyek kifejezetten a légzőrendszer egészségét támogatják, például tüdőtisztító és -erősítő hatással rendelkeznek.

Ilyen például egyik közkedvelt termékünk, az rLung.12 tüdőerősítő kapszula is, ami 12 különböző gyógynövény hatóanyagaival természetes megoldást nyújt a légzőszervi panaszokra, de megelőzésre, a tüdő általános egészségének megőrzésére is alkalmas.

A készítmény fogyasztása különösen javasolt az őszi-téli “megfázás szezonban,” amikor sokkal jobban ki van téve a szervezetünk a légúti betegségeknek.
 

Szellőztessük az otthonunkat rendszeresen!

Amikor odakinn hideg van, akkor csak a komfortos, fűtött szobában érezzük jól magunkat, és még az ablakokat is becsukjuk, nehogy “kiszökjön a meleg.” Viszont bármilyen hideg is van odakinn, akkor is ajánlott időnként alaposan kiszellőztetni, hogy az elhasznált levegő helyére friss oxigén áramolhasson be a szabadból.

Legalább reggel és este mindenképp nyissuk ki az otthonunkban az összes ablakot teljesen 5-10 percre, csináljunk huzatot, hogy a friss levegő minden helyiséget átjárhasson. Ezzel a tüdőnknek is jót teszünk.

Kiránduljunk a természetben!

A nagyvárosok levegője télen a szmog miatt sokszor nagyon rossz minőségű, és gondoljunk bele abba, hogy ezt lélegezzük be éjjel-nappal. A légzőrendszerünkre ez igen káros, ezért az étrend-kiegészítők szedése mellett javasolt egy kicsit “tehermentesíteni,” amikor csak tehetjük. Hogy hogyan?

A legjobb módja ennek, ha minél több időt töltünk a természetben! Keressünk egy olyan erdős részt, amerre nem halad főút, ezáltal nincs forgalom, és sétálgassunk, kiránduljunk a fák között, közben lélegezzünk mélyeket a tiszta levegőből.

Szinte érezni fogjuk, ahogy a tüdőnk megszabadul a sok méreganyagtól. Ráadásul egy erdei kirándulás során átmozgatjuk az egész testünket, emellett a természet csendje bizonyítottan stresszcsökkentő hatással bír. Az őszi-téli időszakban egyébként is sokkal inaktívabbak vagyunk, érdemes a szobában való ücsörögést egy kis túrázással kompenzálni.

Egy másik jó lehetőség a sóbarlangok felkeresése, ugyanis ezekben nagyon tiszta a levegő, nem véletlenül javasolják az orvosok is a krónikus légzőszervi betegek számára a sóbarlang terápiát.
Tetszett a cikk? Oszd meg ismerőseiddel, hogy ők is elolvashassák.
Tartalomhoz tartozó címkék: Légzés_ tüdő

Keresés